مرد آمریکایی با ۵ همسر و۲۴ فرزند در یک خانه

پدیده چندهمسری معمولا ً در کشورهای خاورمیانه رایج است و در فرهنگ غربی تمایل چندانی به  چندهمسری مشاهده نمی شود. با این وجود یک مرد آمریکایی به نام Brady Williams این سنت غربی را شکسته و به چندهمسری روی آورده است.

6_201309211310261f5w5.jpeg

به نقل از آسوشیتدپرس،  بردی ویلیامز از اهالی شهر سالت لیک در ایالت یوتا است و دارای ۵ همسر  و۲۴ فرزند است!

این خانواده عجیب که قبلا ً از پیروان کلیسای مورمون در آمریکا بوده اند، در  اواسط دهه ۲۰۰۰میلادی به تغییر مذهب روی آورده و هم اکنون فرزندان خانواده –  که سنینی بین ۲ تا۲۰ سال دارند – تحت آموزش های بودایی قرار گرفته اند!
جالب اینجا است که دو تن از همسران بردی با یکدیگر دخترخاله هستند و همه آن ها حداقل به مدت ۱۴ سال است که با بردی زندگی می کنند.

6_201309211310581CeQc.jpg

 تمامی اعضای خانواده در دو ساختمان دو طبقه بزرگ شامل چند واحد و در محوطه ای  مشترک ساکن هستند. هر پنج همسر آقای ویلیامز در تهیه غذا برای۳۰ نفر اعضاء  خانواده مشارکت دارند. آقای ویلیامز و همسرانش خود را خانواده ای "شاد،  مستقل و مترقی" می خوانند.

چندهمسری در واقع  میراث اعتقادات بنیادگرایانه کلیسای مورمون ها در تاریخ آمریکا است. با این وجود این کلیسا رسما ً سنت چندهمسری را پس از پیوستن به دیگر ایالت های  آمریکا در سال۱۸۹۰ کنار گذاشت. چندهمسری با آداب مسیحیت پروتستان در آمریکا در تناقض است.

6_201309211314231HMoM.jpg

 تخمین زده می شود در حدود ۳۸ هزار نفر بنیادگرا در ایالات متحده به چندهمسری  اعتقاد دارند و یا طبق آن عمل می کنند. مورمون ها و طرفداران چندهمسری  معمولا ً در ایالات غربی این کشور مثل یوتا زندگی می کنند.

6_2013092113103717UDx.jpeg

چندهمسری در ایالت یوتا غیرقانونی است. به همین علت آقای ویلیامز و خانواده اش  مجبور شدند پس از حاضر شدن در یک برنامه تلویزیونی در سال۲۰۱۱ که منجر به  تعقیب قضایی آن ها شد، به لاس وگاس و پس از آن به نوادا فرار کنند!


/ 0 نظر / 13 بازدید